Kolejka 9 środa, 31 maj 2023 godz. 20:30

Kwestia dwóch pierwszych miejsc wydaje się rozstrzygnięta, a Nadwiśle w pojedynku SS Cyrkulatką mogło przypieczętować srebrne medale. Nominalni gospodarze grają nierówno i były małe szanse, aby zagrozili znacznie lepiej ułożonemu rywalowi. Ponadto już od 3. minuty musieli odrabiać straty, ponieważ piłkę przechwycił Patryk Traczyk i otworzył wynik meczu. Pierwszą bramkę goście mogli zdobyć nawet wcześniej, lecz uderzenie Piotra Budzińskiego na rzut rożny sparował golkiper. Szybko odpowiedziała SS Cyrlulatka, lecz i tym razem efekt był podobny. Intensywny początek rywalizacji zwiastował ciekawe widowisko i tak też było. Oba zespoły chętnie atakowały, przy czym Nadwiśle częściej utrzymywało się przy piłce. W 9. minucie Maciej Wieliczuk doprowadził do remisu, ale był to moment, od którego inicjatywę wyraźnie przejęli goście. W pierwszej połowie udało się dołożyć dwa trafienia i prowadzić 1:3. W drugiej części meczu szybko prowadzenie podwyższył Artur Dębiec, po raz drugi w meczu trafiając z dystansu. Optycznie przewaga gości rosła, a na boisku większość groźnych sytuacji była po ich stronie. Zawodziły jednak decyzje oraz skuteczność. A to mogło mieć swoje konsekwencje w końcówce spotkania. Co prawda na gola Macieja Wieliczuka  odpowiedział Karol Szot, lecz ostatnie pięć minut meczu mogło zaprzepaścić wysiłek, jaki wykonali do tej pory zawodnicy Nadwiśla. SS Cyrkulatka, mimo wyniku 2:5 powalczyła o punkty. Motorem napędowym drużyny był Maciej Wieliczuk, który po bardzo składnej wymianie futbolówki z Marcinem Wieliczukiem dopisał do swojego konta asystę. W 38. minucie mieliśmy już rezultat 4:5 po trafieniu Roberta Zycha, a w szeregach gości pojawiło się napięcie. W porę jednak udało się opanować emocje i sytuację na boisku. W ostatniej minucie spokojną końcówkę zapewnił Jan Kącki, który „urwał” się rywalowi przy okazji wznowienia gry z autu i trafił na 4:6. Takim rezultatem zakończyło się spotkanie i Nadwiśle, niezależnie od wyników ostatniej kolejki, ma zagwarantowane srebrne medale. Teoretycznie ma też okazję na mistrzostwo, ale szanse na potknięcie rywali są niemalże iluzoryczne.