Kolejka 7 środa, 17 maj 2023 godz. 19:45

O 19:45 na boisku „A” w środowy wieczór odbywał się bardzo ciekawy mecz. Impuls Ua podejmował FK Almaz. Od początku widać było bardzo duże zaangażowanie w szeregach obu ekip. Dużo stzalow z dalszej odległości i walki o piłkę. Jeden z takich stzalow na bramkę zamienił Jurii Newdanc. Później kontrole nad gra przejeli goście co skutkowało kolejnym trafieniem Newdanca z 17 minuty. Tym samym po dobrej końcówce pierwszej połowy w wykonaniu gracze w zielonych trykotach zakończyła się 0:2. Po zmianie stron do ataku ruszył Almaz i już dwie minuty po zmianie stron trafili po raz trzeci. Tym razem do siatki trafił Ruslan Kobyliatskyi. W kolejnych minutach było widać, ze jedna zmiana w szeregach Almazu odbija się na ich grze. Stracili siły, a gospodarze przejeli inicjatywę. W 27 minucie na 1:3 po strzale z dystansu trafił Dmytro Stesiuk. Ten wynik jednak długo sie nie utrzymał, gdyz Almaz ruszył z szybka kontra, która pewnie wykończył Zakharii Mor. W 32 minucie do rzutu wolnego podszedł Stesiuk i kapitalnym strzałem od słupka podwyższył rezultat na 2:4. Kiladziesiat sekund później mieliśmy szybka wymiane ciosów i wynik zmienił się na 5:3. Końcówka należała do graczy Impulsu, którzy po dwóch szybkich ciosach ustalili wynik spotkania na 5:5.