Kolejka 4 wtorek, 18 kwiecień 2023 godz. 21:15

Wtorkowym wieczorem, chwilę po godzinie 21 na placu zagościły drużyny rywalizujące w najwyższej klasie Biznes, a dotknie chodzi tu o Tornado UA vs Budimex. Już od samego początku spotkania u drużyny było widoczne spore zaangażowanie, a walka o piłkę toczyła się na każdym metrze boiska. Ekipy naprzemiennie tworzyły sobie ciekawe rozwiązania, jednak przez dłuższy czas piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. Pierwszego gola ujrzeliśmy dopiero po 16 minutach gry, a wynik spotkania otworzył nowy nabywca Tornada Yarik Nikiforak. Radość ze zdobytej bramki nietrwała długo, bowiem zaledwie minutę później z odpowiedzią przyszedł Łukasz Kulesza, który pewnym strzałem pokonał bramkarza i doprowadził do remisu. Druga część spotkania była nieco bardziej bramkostrzelna i początkowo lepiej układała się Gospodarzom, którzy systematycznie zaczęli punktować rywali. Na czele Tornada tego wieczoru stał niezwykle skuteczny Andriy Dutchak, który aż 3 krotnie znajdywał sposób by przechytrzyć bramkarza. W dalszej części meczu Budimex po chwili dekoncentracji nie zamierzał czekać i niemal od razu przystąpił do odrabiania strat i nawet im się to udawało bowiem w końcówce meczu doprowadzili do zaledwie jednego gola straty, aczkolwiek to okazało się zbyt mało by pokonać rywali i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:4. Warto wyróżnić tu grę Kuleszy, który dotrzymywał tempa Dutchaka i również na swoim koncie zanotował 3 gole.