Kolejka 1 środa, 29 marzec 2023 godz. 20:30

Żółte kartki

Ostatnimi czasy bezpośrednie starcia FK Almaz z Lamico padały łupem drużyny z Ukrainy, ale nie były to łatwe pojedynki. Dużo zależało od tego, w jakim zestawieniu stawią się goście, a jak dobrze wiemy, z tym miewali kłopoty. Ostatecznie obejrzeliśmy kilku debiutantów, ale i zespół gospodarzy nie zaprezentował się w optymalnym składzie. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Początkowy fragment należał do FK Almaz, ale zawodnicy nie potrafili dobrze sfinalizować akcji. Gdy byli blisko trafienia, zawsze ktoś stawał na przeszkodzie, jak chociażby Adam Tomaszewski w 7. minucie, który leżąc już na murawie zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki. Wraz z upływającymi minutami nieco więcej do powiedzenia mieli goście, ale ich próby w dużej mierze opierały się na indywidualnych akcjach Eryka Stocha oraz Roberta Tomaszewskiego. Najlepszą okazję mieli w 19. minucie, kiedy to jeden z zawodników z niewielkiej odległości uderzał z woleja, ale przestrzelił obok bramki. W jednej z ostatnich akcji FK Almaz miał okazję do szybkiego rozegrania autu, ale piłkę odkopał rezerwowy Jan Gromnicki, za co otrzymał żółtą kartkę. Druga połowa rozpoczęła się ponownie od ataków gospodarzy, z tą różnicą, że tym razem były one skuteczne. Najpierw Yury Neudakh odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i mocnym uderzeniem w środek bramki pokonał golkipera, a po chwili dołożył drugie trafienie wykorzystując podanie Jurii Rubashnyi. W międzyczasie zdążył jeszcze trafić w poprzeczkę. W kolejnych minutach Lamico próbowało się odgryźć, ale wyraźnie to nie był ich dzień. Duża część prób wyjścia z piłką spod własnej bramki spotykała się z wysokim pressingiem gospodarzy, co powodowało stratę piłki po wybiciu przez golkipera lub obrońców. FK Almaz był drużyną zdecydowanie lepszą, co podkreślił w końcowym fragmencie meczu dokładając jeszcze trzy bramki. Dobrze zaprezentował się Arsen Oleksiv, który trafił do siatki i zanotował asystę, a na przestrzeni całego meczu na wyróżnienie zasłużył także Jurii Rubashnyi oraz Yury Neudakh. Ostatecznie gospodarze wygrali 5:0 i mimo osłabienia kadrowego dopisali do swojego konta trzy punkty.