Kolejka 6 poniedziałek, 24 październik 2022 godz. 19:00

W poniedziałkowy wieczór doszło do spotkania w 3 lidze biznes, gdzie grę o 3 punkty stoczyły drużyny Alea Lacta Est vs Moonfox. Przed rywalizacją można było się domyślać, że to ekipa Gości lepiej zaprezentuje się tego wieczoru, gdyż ich rywal nie do końca potrafi się odnaleźć w obecnym sezonie, a na swoim koncie ma zaledwie trzy punkty. Już od początkowych minut Moonfox narzucił tempo gry rywalom i znacznie częściej dochodził do sytuacji podbramkowych, które szybko zaowocowały. W 4 minucie Bartosz Goździewski posłał futbolówkę w stronę Łukasza Rysza, a ten pewnym strzałem otworzył wynik spotkania na 0:1. W dalszym ciągu Goście nie odpuszczali i po zadanym ciosie szybko starali się wyprowadzić kolejny, jednak mimo starań piłka nie chciała wpaść do siatki. W 12 minucie to Gospodarze przeprowadzili atak, po którym na strzał z dystansu pokusił się Artur Aksamit, a następnie piłka po niegroźnym uderzeniu znalazła się w bramce. Chwilę przed przerwą Goście zdołali zdobyć bramkę, która dała im jednobramkowe prowadzenie, a strzelcem gola był Goździewski. Po tym zdarzeniu nie za wiele się działo i ostatecznie na przerwę zawodnicy zeszli z wynikiem 1:2. Po zmianie stron Goście dalej kontrolowali grę. Rywale mieli sporo sytuacji, jednak za każdym razem brakowało im  ostatniego podania bądź szybszej decyzji na oddanie strzału. W 26 minucie świetnie w polu karnym zachował się Rysz wywalczając dla swojej drużyny rzut karny. Do stałego fragmentu gry poszedł sam poszkodowany, a następnie udało mu się zdobyć swojego drugiego gola w tym meczu. W końcówce za dużo się nie działo, obie ekipy miały jeszcze kilka sytuacji, jednak żadnej z nich nie udało się zdobyć bramki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:3 i 3 punkty powędrowały na konto Gości.