Kolejka 5 wtorek, 18 październik 2022 godz. 21:45

Wtorkowe zmagania zakończyliśmy meczem Optimy i Starej Lamy. Gospodarze radzą sobie w jesiennej kampanii dość słabo, zgarniając w trzech meczach tylko 2 pkt. Goście zaś radzą sobie zgoła lepiej, wygrywając 3 z 4 spotkań i przewodząc stawce w 2 Lidze Biznes. Początek jednak zdecydowanie należał do zespołu Optimy, którzy po 10 min prowadzili już 3:0, a wszystkie bramki strzelał Arkadiusz Radawiec. SL próbowali gonić, lecz jedyną bramkę w pierwszej połowie strzelili dopiero w 17 min, a konkretnie Denis Kuzmenko z rzutu karnego. Do przerwy 3:1. Po zmianie stron Lama bardziej przycisnęła, co nie znaczy, że Optima nie miała swoich okazji. Jedyna bramka w drugiej połowie padła dopiero w 40 min, a strzelcem był Vitalii Vierchenko. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 3:2. Optima mimo zwycięstwa pozostała na 9 pozycji, zaś porażka SL pozbawiła ich fotelu lidera i spadli na miejsce drugie.