Kolejka 5 czwartek, 20 październik 2022 godz. 21:15

Czwartkowe zmagania rozpoczęliśmy od meczu The New GreenBack vs Haratacze. Obie drużyny znajdują się w dolnej części tabeli, ale zgoła lepiej idzie gospodarzom. Zdobyli oni do tej pory 4 punkty, zaś ich rywal żadnego. Już w 1 minucie wynik otworzył Jakub Kowalski. Przejął on piłkę podaną do bramkarza i po strzale na pustą bramkę było już 1:0. Dalsza część tej połowy to piłkarskie szachy, z których lepiej wyszli zawodnicy TNG, wygrywając pierwszą odsłonę 3:2 Druga połowa była bardzo podobna, lecz z większą ilością bramek. “Zieloni” bardzo dobrze kontrolowali przebieg meczu i mimo że Haratacze raz za razem łapali kontakt z rywalem, to GreenBack cały czas odskakiwali rywalom. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 7:5, co sprawiło, że The New GreenBack awansowali z 6 na 5 pozycję. Do zwycięstwa poprowadził ich Michał Głazowski, wspierany przez Pawła Michońskiego. W drużynie Harataczy błyszczał Chrisophe Kalaba, który strzelił aż 4 bramki, lecz to było za mało i pozostają oni wciąż bez punktów.