Kolejka 5 czwartek, 08 luty 2024 godz. 21:15

Ostatnim czwartkowym pojedynkiem był mecz w ramach 2 ligi biznes, gdzie walkę o trzy punkty stoczyły zespoły Equalit vs East Crew. Już od samego początku spotkania u obu zespołów było widoczne spore zaangażowanie, a pierwsze trafienie mogliśmy oglądać już po 7 minutach gry kiedy futbolówkę do siatki skierował Grzegorz Himkowski. Po tym zdarzeniu przeciwnicy błyskawicznie ruszyli do ataku zasypując rywali gradem ciekawych rozwiązań by jak najszybciej odrobić różnicę. Po kilku minutowych staraniach sposób na pokonanie bramkarza znalazł Kostya Izotov i znów mecz zaczynał się od nowa. Po tym zdarzeniu naszym oczom nieustannie ukazywały się naprzemienne wymiany ciosów, jednak żadna z ekip nie tła w stanie skierować piłki do siatki i na kolejne trafienie przyszło nam nieco poczekać. Gdy zegar sędziego wskazywał ostatnie minuty gry pierwszej odsłony wtedy to odpowiedzialność na swoje braki postanowił wrzucić Damian Starosta, który z zimną krwią wykończył akacje i dał prowadzenie swojej drużynie tuż przed przerwą. Po zamienię stron dobrze w drugą część spotkania weszli Goście, którzy nie zamierzając czekać od razu ruszyli na rywala zadając im trzy skuteczne ciosy, a wszystkie trzy gole należały do Maknmudon Gafar kompletując tym samym hattricka w niespełna 5 minut. Po tym zdarzeniu znów z odpowiedzią przyszedł Starosta, który pewnym uderzeniem zdobył gola kontaktowego, a następnie 3 minuty później bramkę na remis zdobył Himkowski i na protokole widniał wynik 4:4. W końcówce spotkania z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy poczynania drużyn i zastanowiliśmy się, czy któraś z nich zdoła strzelić bramkę na wagę trzech punktów. Odpowiedź na to pytanie zapewnił nam Gafar, który w ostatniej minucie meczu zdołał umieścić futbolówkę w siatce tym samym zapewniając swojej drużynie zwycięstwo i ostatecznie trzy punkty powędrował w ręce Gości.