Kolejka 1 środa, 12 styczeń 2022 godz. 20:15

O 20:15 na boisko przy Obrońców Tobruku 11 wybiegły drużyny FK Almaz i Profesjonalne Finanse. Faworytem tego spotkania była drużyna gospodarzy która w jesiennej edycji zgarnęła srebrne krążki w 1 Lidze Biznes. Goście zaś to beniaminek w najwyższej klasie biznesowej, więc przed nimi ciężkie wyzwanie. Lecz to PF jako pierwszy doszedł do głosu. W 6 min Mateusz Machnio podał do Bartka Wołowca, który otworzył wynik tego spotkania. Minutę później Wołowiec podwyższył wynik na 0:2, tym razem piłkę dostał od Pawła Ponieważa. W 10 min sędzia podyktował rzut wolny dla Almazu, a egzekutorem był Roman Chukhach. W 12 min Mateusz Królak podał do Andrzeja Sadeckiego, który podwyższył wynik na 1:3. W 15 min Vasyl Pidluznyi podał do Stepana Bialkovskyiego który znów zmniejsza stratę na 2:3. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. Po zmianie stron Almazowi udało się doprowadzić do remisu. W 24 min Vladyslav Andriusta podał do Chukacha i mieliśmy 3:3. Cztery minuty później Ponieważ podał do Sadeckiego i znów PF wyszedł na prowadzenie. Po kolejnej minucie Ponieważ sam pokonuje bramkarza i mamy 3:5. FK A jednak tak łatwo nie odpuszczają i dzięki zawziętości udaje im się doprowadzić do remisu w ostatnich pięciu minutach meczu. Najpierw bramkarza pokonał Andriusta, później zaś w ostatniej minucie meczu bramkę strzelił Jurii Ruboshnyi i ostateczny wynik to 5:5. Najlepszy na boisku Paweł Ponieważ poprowadził swoją drużynę, stawiając się naprawdę mocnej ekipie, gratulacje!