Kolejka 2 czwartek, 20 styczeń 2022 godz. 21:45

W drugim czwartkowym spotkaniu w I lidze Superligi6 Biznes, Profesjonalne Finanse, które w swoim pierwszym meczu zremisowały z mocnym Almazem, podejmując El Barrio Mexa zdecydowanie liczyli na trzy punkt. Od samego początku meczu ich gra była jednak bardzo nerwowa i to goście jako pierwsi otworzyli wynik. Chwilę później gospodarze, a konkretnie Mateusz Machnio, płaskim strzałem po ziemi wykończył bardzo ładną zespołową akcję swojej ekipy. Do przerwy więcej goli już nie oglądaliśmy. Zamiast tego mieliśmy festiwal interwencji bramkarskich i mało skuteczności z obu stron. W drugą odsłonę tego spotkania zdecydowanie lepiej weszły Profesjonalne Finanse, które w 24 minucie wyszły na prowadzenie, jednak bardzo szybko je utracili, bowiem z akcji po wznowieniu gry, kapitalnym strzałem w samo okienko bramki bronionej przez Piotra Mądrego piłkę posłał Urivan Diaz. Od tego momentu na murawie wrzało i sędzia wielokrotnie musiał temperować zapędy zawodników. Szala zwycięstwa przechylała się jednak na korzyść El Barrio Mexa, które rozkręcało się z każdą kolejną akcją, a w końcu zaczęło zamieniać je na wynik. Dość szybko wyszli na prowadzenie 2:5 i jak się później okazało, to był ostateczny wynik tego spotkania. Do samego końca gospodarze próbowali jeszcze odmienić losy meczu, ale tego dnia byli po prostu w słabszej dyspozycji. Z pewnością w następnej kolejce będą starali się wrócić na właściwe tory. El Barrio po tym zwycięstwie przesuwa się na wysokie, trzecie miejsce w tabeli. Warto jeszcze dodać, że MVP wybrany został Urivan Diaz, strzelec dwóch ładnych bramek.