Kolejka 9 poniedziałek, 06 marzec 2023 godz. 20:15

Przed meczem 9. kolejki Czwartej Ligi Biznes SuperLiga6 zawodnicy Alea Iasta Est znali już wynik Fast Transu i wiedzieli, że skończą sezon na drugim miejscu. Lecz ten zespół, mimo tego, bardzo poważnie podszedł do starcia z Finansovą i od początku przejął inicjatywę. Już po 7 minutach było 2:0 (po golu samobójczym i trafieniu Jakuba Szlezingera), a po nieco ponad kwadransie na 3:0 podwyższył aktywny tego dnia Artur Aksamit. Goście tuż przed przerwą się przebudzili i zmniejszyli straty na 3:1 za sprawą Marcina Górkiewicza. Lecz po chwili dublet skompletował najlepsze na placu Szlezinger i po pierwszej połowie mieliśmy 4:1. W drugiej AIE zadali jeszcze trzy skuteczne ciosy i było po meczu. Co prawda w samej końcówce duet Bartek Borys – Górkiewicz zdołał nieco zmniejszyć rozmiary porażki (z 7:1 na 7:3), ale trzy punkty trafiły na konto gospodarzy. Którzy tym oto sposobem przypieczętowali znakomity sezon w ich wydaniu.