Kolejka 7 poniedziałek, 20 luty 2023 godz. 20:15

RSolution po niezłym starcie rozgrywek spuścił z tonu, przez co na koniec sezonu najprawdopodobniej zajmie miejsce w środku stawki. Aplikacje Krytyczne z kolei w każdym meczu muszą walczyć o punkty, aby oddalić się od miejsca „gwarantującego” spadek do niższej ligi. Spodziewaliśmy się interesującego pojedynku. Mecz zaczął się znacznie lepiej dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 2:0 po golu z rzutu wolnego Wiktora Kowalczyka oraz bramce Patryka Budki, który trafił do siatki z najbliższej odległości. Szybkie otwarcie wyniku sugerowało, że może być to mecz do jednej bramki, ale w porę swoją grę poprawili goście. W efekcie utrzymywali kontakt z przeciwnikiem. W 13. minucie po ładnej akcji na 3:2 trafił Tomasz Świder, lecz radość trwała dosłownie chwilę. Po wznowieniu gry tym samym odpowiedział Patryk Budka kompletując hat-tricka. Minutę przed przerwą podwyższył Piotr Gorczyca i wynik 5:2 nie zwiastował niespodzianki. W drugiej odsłonie długo nie oglądaliśmy goli, a minimalnie inicjatywę zaczęli przejmować goście. Dobrze prezentował się Tomasz Świder, który odważną akcją wzdłuż linii bocznej zapracował na gola Adama Szawarskiego w 32. minucie spotkania. Podobnie, jak miało to miejsce w pierwszej części, tak i teraz goście natychmiast stracili bramkę. W końcówce meczu zrobiło się ciekawie, ponieważ walczące do ostatnich minut Aplikacje Krytyczne, za sprawą dwóch goli Adama Szawarskiego, doprowadziły do wyniku 6:5. Ostatecznie zabrakło czasu, żeby poszukać gola wyrównującego i po emocjonującym spotkaniu komplet punktów trafił na konto RSolution.