Kolejka 6 poniedziałek, 13 luty 2023 godz. 19:30

Późnym poniedziałkowym wieczorem doszło do starania w 4 lidze biznes, a walkę o trzy punkty toczyły ze sobą ekipy RSolution vs Alea lacta Est. Mecz szybko rozpoczęli Goście, którzy już w 5 minucie otworzyli wynik spotkania za sprawą Andrzeja Gorlov, a świetnym podaniem popisał się Artur Aksamit. W dalszym ciągu meczu Alea Lacta Est nie zamierzała zwalniać tempa i od razu ruszyli za ciosem. W 9 minucie meczu piłkę do nogi otrzymał Krzysztof Kurzeja, który pewnie pokonał bramkarza, dając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. RSolution starało się odrabiać niekorzystny wynik, jednak mieli sporo nie szczęścia obijając słupki, bądź po prostu bramkarz okazywał się lepszy. Pomimo dobrych okazji Gospodarzy, Alea cały czas nie zamierzała odpuszczać, a efektem tego było kolejny gol w 14 minucie meczu. Po tym zdarzeniu ekipy miały jeszcze okazje na zmienę rezultatu, jednak żaden z ich strzałów nie znalazł drogi do bramki i zawodnicy po pierwszych 20 minutach opuszczali olać przy stanie 0:3. Po zmianie stron nie wiele się zmieniło, dobra jakość gry cały czas towarzyszyła ekipę Gości, a dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy zdobył piątego gola dla swojej drużyny. Wraz z biegiem czasu coraz pewniejsi w sowich atakach byli Gospodarze i można było po mału się domyślać, że mecz został już przesądzony. Swoje pierwsze trafienie Gospodarze zaliczyli dopiero po 26 minutach gry, a tego faktu dokonał Piotr Gorczyca po pięknej indywidualnej akcji. Mimo wszelkich starań rywale zbyt wysoko zwiesili poprzeczkę, a mecz finalnie zakończył się pewnym zwycięstwem Gości 1:7. główną postacią tego wieczoru był Andrzej Gorlov, który do trzech trafień zanotował jedną asytę.